אתר הפנאי
pexels-eileen-lamb-3225487

מדוע ילדים כל כך מפחדים מן החושך?

 

כל הורה יגיד לכם כי הילד שלו זה הדבר החשוב ביותר בחייו. לכן כאשר הורה רואה כי הילד שלו לא מאושר הדבר משפיע על הבריאות של ההורה ועל המצב רוח שלו. יש הרבה דברים שמפחידים ילדים קטנים אך נראה כי הפחד הגדול ביותר הוא מהחושך. לכן עולה השאלה מדוע הילדים כל כך מפחדים מן החושך?אם כן החושך הוא דבר שלא רואים בו כלום וככזה הוא מאיים מאוד על הילדים. ילדים רבים מפחדים מן החושך וההורים צריכים להיות מודעים לכך אם הם רוצים לשמור על הילד ולהבטיח כי הוא יחיה באיכות חיים גבוהה. ואת זאת חשוב לזכור, כל הפחד הזה מן החושך משפיע אל רמת החיים של הילד ולכן חובה לטפל בפחד ולא להזניח זאת לעולם.

כיצד אפשר לעזור לילד להתגבר על הפחד מן החושך?

אין ספק שאנו צריכים להסביר לילד כי החושך הוא לא מפחיד ואין לנו סיבה להיבהל ממנו. לצד זאת אנו צריכים לנקוט בצעדים נוספים בכדי לעזור לילד להתגבר על החושך וזה אומר כי אנו צריכים לשים בחדר שלו מנורת לילה לילדים. ברגע שנשים מנורה בחדר של הילד, מנורה קטנה, אשר תאיר כל הלילה החושך כבר לא יפחיד אותו. אל תדאגו כאשר הילד יתבגר הוא כבר לא יצטרך את המנורה מכיוון שהוא יפסיק לפחד מן החושך, אך כל עוד הילד מפחד אנו צריכים לעזור לו גם אם זה אומר לשים מנורה בחדר שלו וכך באמצעות האור להילחם בחושך שכה מפחיד את הילד שלנו.

האם לתת לילד להיות שותף בקניית המנורה?

אם אתם קונים צמיד עם חריטה לילד שלכם סביר להניח כי אתם תשתפו את הילד שלכם בהחלטה איזה צמיד לקנות וזאת ללא קשר לגיל שלו. על רקע זה עולה השאלה האם לשתף את הילד בקניית המנורה לחדר שלו?אם כן אתם צריכים להבין כי כדאי לשתף את הילד בהחלטה הזאת מכיוון שכך הוא יאהב יותר את המנורה שלו וההשפעה של המנורה על ההתמודדות עם הפחד שלו תהיה יותר גדולה. כמובן שבסופו של דבר המילה האחרונה בשאלה איזה מנורה לקנות צריכה להיות של ההורה וזה משהו שאנו חייבים לתת עליו את הדעת בעת קניית מנורה חדשה. לכן שתפו את הילד בהחלטה על המנורה אך זכרו כי אתם אלו שקובעים איזה מנורה נקנה בסופו של יום.

האם יש דבר כזה צמיד זוהר בחושך?

עוד דבר שאפשר לעשות בכדי לטפל בפחד מן החושך זה לשים בחדר של הילד צמיד זוהר בחושך. כך הילד יהיה עם אור אך האור לא יפריע לשינה שלו. כיום אפשר למצוא צמיד חריטה אישית וזה דבר נפלא לשים בחדר של הילד מכיוון שזה מבטיח כי הילד לא יפחד מן החושך ועדיין ישן טוב עקב הצמיד הזוהר.

 

 

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

חיים טוב יותר

מי מאתנו לא אוהב לחיות טוב? מי מאתנו לא אוהב את התחושה הנפלאה שעוברת בכל רמ"ח איברנו כאשר אנחנו מרגישים